ad

Translate

11.11.2018

Jordania - MadabaMadaba

W Madabie znajdujemy nocleg w Madaba Hotel za 18 JD, pokój dwuosobowy, z ciepłą wodą i śniadaniem. Na hotelowym dachu jest taras, z którego roztacza się widok na miasto.

Madaba jest słynna z pięknych mozaik i ma do zaoferowania podróżnikom więcej niż stolica. Chrześcijanie stanowią znaczącą liczbę mieszkańców. Madaba jest bardzo klimatycznym miastem, w którym warto zostać dwa pełne dni, mimo że na wszystkie atrakcje wystarczy jeden pełen dzień. W starej części miasta jest mnóstwo sklepików z oryginalnymi pamiątkami.  

Madaba zwiedzamy z buta, wszystkie atrakcje położone są blisko siebie. W sumie do pokonanie jest niewielki dystans ok. 2 km. Do kościołów wstęp jest płatny i kosztuje od 1 JD do 2 JD. Pozostałe atrakcje zobaczymy w ramach Jordan Pass. Oto lista zabytków Madaba:

  • St. George's Church, XIX wieczny kościół, na podłodze którego zachowała się mozaika prezentująca mapę Bliskiego Wschodu z VI wieku. Oglądając mapę podziwiałem nie tylko kunszt wykonania, ale również wiedzę twórców za zakresu kartografii.
  • Church of the Beheading of John the Baptism, powstał na początku XX wieku. W środku można obejrzeć kopię mozaiki z Umm ar-Rasas. Warto zajrzeć do podziemi i wspiąć się na wieże z której roztacza się piękny panoramiczny widok na miasto. 
  • Church of the Apostels z przepięknymi mozaikami na podłodze. Wstęp w ramach Jordan Pass. 
  • 2 Archeological sites, dwa stanowiska archeologiczne z ruinami z okresu starożytnego Rzymu i bizantyjskiego.
  • Madaba Museum - opcjonalnie.

Powyższe informacje możecie uzupełnić czytając post państwa Wapniaków:
https://www.wapniakiwdrodze.pl/jordania/madaba-co-warto-zobaczyc/
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz